HPE DL38X Gen10 12Gb SAS Expander Card Kit with Cables
Special Price
£763.83
£916.60
Regular Price
£1,328.40
£1,594.08
1 In stock
SKU
870549-B21
DL38X Gen10 12Gb SAS Expander Card Kit with Cables
| Host interface | PCI Express |
|---|---|
| Supported storage drive interfaces | SAS |
| SKU | 870549-B21 |
| EAN | 4549821052547 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Supported storage drive interfaces | SAS |
| Host interface | PCI Express |
| PCI Express slots version | 3.0 |
| Internal mini-SAS ports | 9 |
| Performance | |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Compatible products | HPE DL38X Gen10 |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Data transmission | |
|---|---|
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Weight & dimensions | |
| Width | 168 mm |
| Depth | 111.3 mm |
| Height | 15 mm |
| Weight | 450 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Write Your Own Review
We found other products you might like!
-
HPE Aruba Networking X464 4-post Rack Rail KitSpecial Price £724.50 £869.40 Regular Price £1,260.00 £1,512.00 -
APC Performance,Vertical Cable Manager for 2 & 4 Post Racks, 84"H x 6"W, Double-Sided with DoorsSpecial Price £1,081.37 £1,297.64 Regular Price £1,880.64 £2,256.77 -
Hot ProductHPE MR416i-o Gen11 x16 Lanes 8GB Cache OCP SPDM Storage ControllerSpecial Price £762.55 £915.06 Regular Price £1,326.18 £1,591.42 -
HPE ProLiant DL380 Gen11 x16/x16/x16 Secondary Cable KitSpecial Price £202.76 £243.31 Regular Price £352.62 £423.14 -
HPE ProLiant DL360 Gen11 8SFF x4 U.3 Tri-Mode Backplane KitSpecial Price £1,036.41 £1,243.69 Regular Price £1,802.46 £2,162.95 -
NewMicrochip Technology SmartRAID 3254-16i/e RAID controller PCI Express x8 4.0Special Price £805.47 £966.56 Regular Price £1,400.82 £1,680.98 -
HPE ProLiant DL360 Gen11 OROC Tri-Mode Cable KitSpecial Price £110.81 £132.97 Regular Price £192.72 £231.26 -
RecommendedAdaptec SmartRAID 3152-8i RAID controller PCI Express x8 3.0 12 Gbit/sSpecial Price £472.33 £566.80 Regular Price £821.44 £985.73 -
BestsellerHPE NS204i-p x2 Lanes NVMe PCIe3 x8 OS Boot DeviceSpecial Price £1,211.28 £1,453.54 Regular Price £2,106.58 £2,527.90 -
Microchip Technology SmartRAID 3258-16i/e RAID controller PCI Express x8 4.0Special Price £853.77 £1,024.52 Regular Price £1,484.82 £1,781.78 -
PopularHPE Smart Array P408i-a SR Gen10 (8 Internal Lanes/2GB Cache) 12G SAS Modular ControllerSpecial Price £322.12 £386.54 Regular Price £560.20 £672.24 -
HPE ProLiant DL380 Gen11 2SFF U.3 HDD Stacking Drive Cage KitSpecial Price £628.56 £754.27 Regular Price £1,093.14 £1,311.77 -
HPE ProLiant Compute ML Gen11/Gen12 Tower to Rack Conversion KitSpecial Price £244.23 £293.08 Regular Price £424.74 £509.69
You may also be interested in
| Product |
Recommended
HPE DL38X Gen10 12Gb SAS Expander Card...
Special Price
£763.83
£916.60
Regular Price
£1,328.40
£1,594.08
|
Hot Product
HPE Smart Array P408i-a SR Gen10 (8 In...
Special Price
£322.12
£386.54
Regular Price
£560.20
£672.24
|
New
Adaptec SmartRAID 3152-8i RAID control...
Special Price
£472.33
£566.80
Regular Price
£821.44
£985.73
|
HPE Aruba Networking X464 4-post Rack...
Special Price
£724.50
£869.40
Regular Price
£1,260.00
£1,512.00
|
Popular
APC Performance,Vertical Cable Manager...
Special Price
£1,081.37
£1,297.64
Regular Price
£1,880.64
£2,256.77
|
Bestseller
HPE NS204i-p x2 Lanes NVMe PCIe3 x8 OS...
Special Price
£1,211.28
£1,453.54
Regular Price
£2,106.58
£2,527.90
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
870549-B21
|
804331-B21
|
2290200-R
|
JL373A
|
AR8625
|
P12965-B21
|
| Manufacturer |
HPE
|
HPE
|
Adaptec
|
HPE
|
APC
|
HPE
|
| Host interface |
PCI Express
|
PCI Express x8
|
PCI Express x8
|
N/A
|
N/A
|
PCI Express
|
| Capacity |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
256GB and more
|
| Supported storage drive interfaces |
SAS
|
SAS
|
SAS
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Cable management panel
|
N/A
|
