HPE Universal SATA 6G AIC HHHL M.2 SSD Enablement Kit
Special Price
£143.41
£172.09
Regular Price
£249.40
£299.28
Out of stock
SKU
878783-B21
Universal SATA 6G AIC HHHL M.2 SSD Enablement Kit
| Host interface | SATA |
|---|---|
| Internal | Yes |
| Output interface | M.2 |
| SKU | 878783-B21 |
| EAN | 0190017195094 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | N |
.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Internal | Yes |
| Output interface | M.2 |
| Host interface | SATA |
| Expansion card form factor | Low-profile |
| Performance | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Design | |
| Internal | Yes |
| Features | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 190.5 mm |
| Depth | 241.3 mm |
| Height | 57.1 mm |
| Weight | 260 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
Write Your Own Review


