Zebra Z-Ultimate 3000T White Permanent Adhesive
Special Price
£353.59
£424.31
Regular Price
£614.94
£737.93
2 In stock
SKU
880249-019D
57mm x 19mm, 3300 Labels/Roll, 12 Rolls/Box, 25 mm Core, Thermal Transfer, Polyester, Permanent, Adhesive, Gloss, White
| SKU | 880249-019D |
|---|---|
| EAN | 4054318628056 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Y |
Z-ULTIMATE 3000T WHITE ZEBRA LABELS FROM ETIQUETTE
Z-Ultimate 3000T Zebra Labels are premium gloss white thermal transfer polyester labels with a permanent acrylic-based adhesive. Z-Ultimate 3000T labels are suitable for use in a multitude of applications including asset tracking and component labelling and provide resistance to chemicals and abrasion.
Z-Ultimate 3000T Zebra Labels are premium gloss white thermal transfer polyester labels with a permanent acrylic-based adhesive. Z-Ultimate 3000T labels are suitable for use in a multitude of applications including asset tracking and component labelling and provide resistance to chemicals and abrasion.
| Features | |
|---|---|
| Water-resistant | Yes |
| Finish type | Gloss |
| Shape | Rectangle |
| Format | Roll |
| Adhesive type | Permanent |
| Tear-proof | Yes |
| Adhesive material | Acrylic |
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Polyester |
| Label type | Permanent Adhesive |
| Product colour | White |
| Type | Die-cut label |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 5.7 cm |
| Label height | 1.9 cm |
| Maximum roll diameter | 12.7 cm |
| Core diameter | 2.54 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 12 |
| Labels per pack | 39600 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 39600 pc(s) |
| Label type | Permanent Adhesive |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Polyester |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Write Your Own Review
We found other products you might like!
-
Zebra Z-Ultimate 3000T White Permanent AdhesiveSpecial Price £330.29 £396.35 Regular Price £574.42 £689.30 -
Zebra ZIPRT3017401 printer label WhiteSpecial Price £322.46 £386.95 Regular Price £560.80 £672.96 -
Zebra ZIPRT3016946 printer label WhiteSpecial Price £374.03 £448.84 Regular Price £650.48 £780.58 -
NewZebra ZIPRT3015655 printer label WhiteSpecial Price £440.90 £529.08 Regular Price £766.78 £920.14 -
Zebra Z-Ultimate 3000T WhiteSpecial Price £298.03 £357.64 Regular Price £518.32 £621.98 -
Zebra Z-Band Splash Blue Self-adhesive printer labelSpecial Price £324.23 £389.08 Regular Price £563.88 £676.66 -
Zebra Z-Band Splash Red Self-adhesive printer labelSpecial Price £324.23 £389.08 Regular Price £563.88 £676.66 -
Zebra Z-Ultimate 3000T White RollSpecial Price £354.83 £425.80 Regular Price £617.10 £740.52 -
Zebra Z-Ultimate 3000T WhiteSpecial Price £400.29 £480.35 Regular Price £696.16 £835.39 -
Zebra Z-Ultimate 3000T WhiteSpecial Price £330.29 £396.35 Regular Price £574.42 £689.30 -
Zebra Z-Ultimate 3000T SilverSpecial Price £528.01 £633.61 Regular Price £918.28 £1,101.94 -
Zebra Z-Band Direct Black, WhiteSpecial Price £289.81 £347.77 Regular Price £504.02 £604.82 -
Zebra Z-Band Splash Yellow Self-adhesive printer labelSpecial Price £324.23 £389.08 Regular Price £563.88 £676.66 -
Zebra Z-Band UltraSoft 25 x 152Special Price £294.09 £352.91 Regular Price £511.46 £613.75 -
Zebra Z-Ultimate 3000T White Self-adhesive printer labelSpecial Price £450.29 £540.35 Regular Price £783.12 £939.74 -
Zebra Z-Ultimate 3000T White Self-adhesive printer labelSpecial Price £513.45 £616.14 Regular Price £892.96 £1,071.55 -
Zebra Z-Ultimate 3000T Silver Permanent AdhesiveSpecial Price £289.36 £347.23 Regular Price £503.24 £603.89 -
Zebra Z-Ultimate 3000T White Self-adhesive printer labelSpecial Price £330.26 £396.31 Regular Price £574.36 £689.23 -
Zebra Z-Ultimate 3000T Silver Permanent AdhesiveSpecial Price £466.61 £559.93 Regular Price £811.50 £973.80 -
Hot ProductZebra Z-Ultimate 3000T White Self-adhesive printer labelSpecial Price £456.75 £548.10 Regular Price £794.34 £953.21 -
PopularZebra Z-Ultimate 3000T White Self-adhesive printer labelSpecial Price £513.22 £615.86 Regular Price £892.56 £1,071.07 -
RecommendedZebra Z-Ultimate 3000T White Self-adhesive printer labelSpecial Price £457.08 £548.50 Regular Price £794.92 £953.90 -
BestsellerZebra Z-Ultimate 3000T White Self-adhesive printer labelSpecial Price £328.36 £394.03 Regular Price £571.06 £685.27
You may also be interested in
| Product |
Zebra Z-Ultimate 3000T White Permanent...
Special Price
£353.59
£424.31
Regular Price
£614.94
£737.93
|
Hot Product
Zebra Z-Ultimate 3000T White Self-adhe...
Special Price
£457.08
£548.50
Regular Price
£794.92
£953.90
|
Recommended
Zebra Z-Ultimate 3000T White Self-adhe...
Special Price
£330.26
£396.31
Regular Price
£574.36
£689.23
|
Popular
Zebra Z-Ultimate 3000T White Self-adhe...
Special Price
£513.22
£615.86
Regular Price
£892.56
£1,071.07
|
Bestseller
Zebra Z-Ultimate 3000T White Self-adhe...
Special Price
£328.36
£394.03
Regular Price
£571.06
£685.27
|
Zebra Z-Band Direct Black, White
Special Price
£289.81
£347.77
Regular Price
£504.02
£604.82
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
880249-019D
|
880255-050D
|
880350-050
|
880261-076D
|
880247-025D
|
10006998K
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
