Zebra 02300GS08407 Thermal-transfer ribbon 84mm x 74m Pack=12 for Zebra ZipShip 2300
Special Price
£20.18
£24.22
Regular Price
£35.10
£42.12
33 In stock
SKU
02300GS08407
02300GS08407
| Colour | black |
|---|---|
| SKU | 02300GS08407 |
| EAN | 5711045026256 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Y |
Compatible with:
- TLP2844;
- TLP3842;
- TLP3844.
- TLP2844;
- TLP3842;
- TLP3844.
Compatible Printers: Zebra ZipShip 2300
| Technical details | |
|---|---|
| Ribbon length | 74 m |
| Ribbon width | 8.4 cm |
| Quantity per box | 12 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Features | |
|---|---|
| Material | Wax |
| Product colour | Black |
| Ribbon length | 74 m |
| Ribbon width | 8.4 cm |
| Quantity per box | 12 pc(s) |
| Rolls per pack | 12 |
| Core diameter | 1.2 cm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Write Your Own Review
We found other products you might like!
-
Zebra 5095 Resin thermal ribbon 74 m BlackSpecial Price £26.73 £32.08 Regular Price £46.48 £55.78 -
Zebra 3200 Wax/Resin thermal ribbon 74 m BlackSpecial Price £17.50 £21.00 Regular Price £30.44 £36.53 -
Zebra 2300 Wax thermal ribbon 74 m BlackSpecial Price £24.96 £29.95 Regular Price £43.40 £52.08 -
Zebra 3300 Wax/ Resin thermal ribbon 74 m BlackSpecial Price £21.06 £25.27 Regular Price £36.62 £43.94 -
Zebra 02300GS11007 Thermal-transfer ribbon 110mm x 74m Pack=12 for Zebra ZipShip 2300Special Price £27.23 £32.68 Regular Price £47.36 £56.83
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Zebra 02300GS08407 Thermal-transfer ri...
Special Price
£20.18
£24.22
Regular Price
£35.10
£42.12
|
Zebra 5095 Resin thermal ribbon 74 m B...
Special Price
£26.73
£32.08
Regular Price
£46.48
£55.78
|
Popular
Zebra 3200 Wax/Resin thermal ribbon 74...
Special Price
£17.50
£21.00
Regular Price
£30.44
£36.53
|
Recommended
Zebra 2300 Wax thermal ribbon 74 m Black
Special Price
£24.96
£29.95
Regular Price
£43.40
£52.08
|
Bestseller
Zebra 02300GS11007 Thermal-transfer ri...
Special Price
£27.23
£32.68
Regular Price
£47.36
£56.83
|
Zebra 3300 Wax/ Resin thermal ribbon 7...
Special Price
£21.06
£25.27
Regular Price
£36.62
£43.94
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
02300GS08407
|
800132-201
|
800132-101
|
800132-002
|
02300GS11007
|
03300GS06407
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|