Zebra Z-Ultimate 3000T White
Special Price
£268.10
£321.72
Regular Price
£466.26
£559.51
10 In stock
SKU
880243-012D
Z-Ultimate 3000T
| SKU | 880243-012D |
|---|---|
| EAN | 0882658259111 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Y |
Z-Ultimate 3000T White
4650 per roll, 12 per case, per pack.
Media Size
- 1.5" x 0.5 "
- 38.1 mm x 12.7 mm
Media Format
- Roll
Compatible Printers
A100, A300, DA402, Ht-146, T402, TLP 2722, TLP 2824, TLP 2844, TLP 2844-Z, TLP 3742, TLP 3842, TLP 3844-Z
4650 per roll, 12 per case, per pack.
Media Size
- 1.5" x 0.5 "
- 38.1 mm x 12.7 mm
Media Format
- Roll
Compatible Printers
A100, A300, DA402, Ht-146, T402, TLP 2722, TLP 2824, TLP 2844, TLP 2844-Z, TLP 3742, TLP 3842, TLP 3844-Z
| Features | |
|---|---|
| Finish type | Gloss |
| Shape | Rectangle |
| Format | Roll |
| Adhesive type | Permanent |
| Adhesive material | Acrylic |
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Polyester |
| Label type | Z-Ultimate 3000T |
| Product colour | White |
| Type | Die-cut label |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 3.8 cm |
| Label height | 1.3 cm |
| Size (imperial) | 3.81 cm (1.5") |
| Core diameter | 2.54 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 12 |
| Labels per roll | 4650 pc(s) |
| Labels per pack | 54720 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 54720 pc(s) |
| Label type | Z-Ultimate 3000T |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Polyester |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Write Your Own Review
We found other products you might like!
-
Zebra Z-Ultimate 3000T Silver Permanent AdhesiveSpecial Price £290.59 £348.71 Regular Price £505.38 £606.46 -
NewEpson 7113416 printer label White Self-adhesive printer labelSpecial Price £238.56 £286.27 Regular Price £414.88 £497.86 -
Epson 7113415 printer label White Self-adhesive printer labelSpecial Price £238.45 £286.14 Regular Price £414.70 £497.64 -
Zebra ZIPRT3017401 printer label WhiteSpecial Price £323.83 £388.60 Regular Price £563.18 £675.82 -
Zebra 3017019 printer label WhiteSpecial Price £217.74 £261.29 Regular Price £378.68 £454.42 -
Zebra ZIPRT3016946 printer label WhiteSpecial Price £375.61 £450.73 Regular Price £653.24 £783.89 -
Zebra 3007007 printer label WhiteSpecial Price £225.96 £271.15 Regular Price £392.98 £471.58 -
Zebra Z-Ultimate 3000T WhiteSpecial Price £298.56 £358.27 Regular Price £519.24 £623.09 -
Zebra Z-Perform 1000D White Self-adhesive printer labelSpecial Price £252.02 £302.42 Regular Price £438.30 £525.96 -
Zebra Z-Band Splash Blue Self-adhesive printer labelSpecial Price £325.61 £390.73 Regular Price £566.28 £679.54 -
Zebra Z-Band Splash Red Self-adhesive printer labelSpecial Price £325.61 £390.73 Regular Price £566.28 £679.54 -
Zebra Z-Ultimate 3000T White Permanent AdhesiveSpecial Price £281.91 £338.29 Regular Price £490.28 £588.34 -
Zebra Z-Band Direct Black, WhiteSpecial Price £291.05 £349.26 Regular Price £506.18 £607.42 -
Zebra Z-Band Direct PinkSpecial Price £231.77 £278.12 Regular Price £403.08 £483.70 -
Zebra Z-Ultimate 3000T WhiteSpecial Price £331.68 £398.02 Regular Price £576.84 £692.21 -
Zebra Z-Ultimate 3000T White Permanent AdhesiveSpecial Price £331.68 £398.02 Regular Price £576.84 £692.21 -
Zebra Z-Ultimate 3000T White Permanent AdhesiveSpecial Price £355.10 £426.12 Regular Price £617.56 £741.07 -
Zebra Z-Ultimate 3000T White RollSpecial Price £356.34 £427.61 Regular Price £619.72 £743.66 -
Zebra Z-Ultimate 3000T WhiteSpecial Price £401.99 £482.39 Regular Price £699.12 £838.94 -
Zebra Z-Band Direct YellowSpecial Price £231.75 £278.10 Regular Price £403.04 £483.65 -
Zebra Z-Band UltraSoft 25 x 178Special Price £255.42 £306.50 Regular Price £444.20 £533.04 -
RecommendedZebra Z-Select 2000D White Self-adhesive printer labelSpecial Price £244.31 £293.17 Regular Price £424.88 £509.86 -
Zebra Z-Band Splash Yellow Self-adhesive printer labelSpecial Price £325.61 £390.73 Regular Price £566.28 £679.54 -
Zebra Z-Ultimate 3000T White Self-adhesive printer labelSpecial Price £331.65 £397.98 Regular Price £576.78 £692.14 -
Zebra Z-Band Direct GreenSpecial Price £231.67 £278.00 Regular Price £402.90 £483.48 -
Zebra Z-Band UltraSoft 25 x 152Special Price £295.32 £354.38 Regular Price £513.60 £616.32 -
Zebra Z-Band Direct RedSpecial Price £231.77 £278.12 Regular Price £403.08 £483.70 -
Zebra Z-Band Direct BlueSpecial Price £231.68 £278.02 Regular Price £402.92 £483.50 -
PopularZebra Z-Ultimate 3000T White Self-adhesive printer labelSpecial Price £329.76 £395.71 Regular Price £573.50 £688.20 -
Hot ProductZebra Z-Band UltraSoft 25 x 279Special Price £228.03 £273.64 Regular Price £396.58 £475.90 -
BestsellerZebra Z-Band Direct WhiteSpecial Price £220.71 £264.85 Regular Price £383.84 £460.61
You may also be interested in
| Product |
Popular
Zebra Z-Ultimate 3000T White
Special Price
£268.10
£321.72
Regular Price
£466.26
£559.51
|
Zebra Z-Ultimate 3000T White Self-adhe...
Special Price
£331.65
£397.98
Regular Price
£576.78
£692.14
|
Hot Product
Zebra Z-Ultimate 3000T White Self-adhe...
Special Price
£329.76
£395.71
Regular Price
£573.50
£688.20
|
Bestseller
Zebra Z-Band Direct White
Special Price
£220.71
£264.85
Regular Price
£383.84
£460.61
|
Zebra Z-Band Direct Black, White
Special Price
£291.05
£349.26
Regular Price
£506.18
£607.42
|
Recommended
Zebra Z-Band Direct Red
Special Price
£231.77
£278.12
Regular Price
£403.08
£483.70
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
880243-012D
|
880350-050
|
880247-025D
|
10006995K
|
10006998K
|
10006995-1K
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|